Čtrnáctka IPA

"Čtrnáctka IPA - hořkost ve sklenici"

  • svrchně kvašené
  • nepasterizované, nefiltrované
  • čtyři druhy chmelů
  • tři druhy sladů


Objm. alk.:

..........

Celková doba zrání:

20 dnů

KEG sudy:

30 litrů; 50 litrů

Ostatní sudy:

- - -

Balení lahve:

1,5 l - PET (dostupné pouze na našich provozovnách)

IPA, to není jen zkratka pro Mezinárodní fonetickou abecedu (z anglického překladu "International Phonetic Alphabet") anebo pro nezávislé sdružení příslušníků Policie ČR, které je známé, jako "International Police Association", tedy opět IPA. Variant a "mutací", této zkratky, je věřte nebo ne, několik, ale pro nás, pivaře a výrobce piva, je správná varianta překladu zkratky IPA "India Pale Ale".

Z dochovaných pramenů víme, že termín "India Pale Ale" byl prvně použit v roce 1829. Setkat jsme se mohli i s termíny, jako "Pale Ale", "Pale India Ale". Jednalo se vlastně o vývozní pivo, které bylo specifické svým výrobním procesem.

Rodinný pivovar VILÉM Vám tak přináší speciál, který je vařen ze světlých sladů a za pomoci silnějšího chmelení, IPA tak vyniká svojí řízností a hořkostí. Tento druh piva, na rozdíl od ostatních, je svrchně kvašen.

 


 

 

K DOSTÁNÍ NA ČEPU:

Volně k distribuci.

Prodej a distribuce:

Maloobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- možnost zakoupení v PET: 1,5 litru (pouze ve vybraných provozovnách, aktuálně nabízí: Restaurace a Penzion EŠKA - Jince; Pivní bar U Malýho Velkýho píva - Příbram; Restaurace U VILÉMA - Beroun; Pivní bar U VILÉMA - Plzeň)

Velkoobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- vlastníte restauraci, velkoobchod anebo obchod s pivem a máte zájem nabízet Jedenáctku ALE ve Vaší provozovně, kontaktujte nás, rádi s Vámi probereme možnosti


 

Napsali o pivu:

Vzhled (3 - dobré): Zlatá barva, čiré, pěkná světlá pěna, slušně drží.
Vůně (3,5 - velmi dobré): Vůně citrusové kůry, jemně bylinná, citrónové trávy, lehce peprná, kapku zemitá.
Chuť (3 - dobré): Chuť sladová, citrusová, lehce bylinná. Nižší říz, střední plnost těla. Hořkost je střední až vyšší, doznívání středně dlouhé, citrusové, citrusové kůry, bylinné, lehce zemité, kořenité.
Celkový dojem (6,5 - dobré pivo): Fajn pivo, docela svěží, s trochu zvláštním závěrem (možná z českých chmelů?), ale je dobře pitelné.

Jaké piva vaříme?

Aktuální speciál

Jedenáctka ALE

Čtrnáctka IPA

Valdecká Černá paní - NOVINKA

Kontakt na nás

Rodinný pivovar Vilém

Eškova 33
262 23 Jince

+420 731 015 071
pivovar-vilem@email.cz

více informací

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!