Kouřový ležák

"Kouřový ležák - pivo pro nekonzervativní pivaře"

  • spodně kvašené
  • nepasterizované, nefiltrované
  • čtyři druhy chmelů
  • dva druhy sladů


Objm. alk.:

 

Celková doba zrání:

21 dnů

KEG sudy:

30 litrů; 50 litrů

Ostatní sudy:

- - -

Balení lahve:

1,5 l - PET (dostupné pouze na našich provozovnách)

Kouřový ležák - pivo, které je specifické svojí vůní a chutí, tedy druh piva, které je značně odlišené od toho, na co je "konzervativní" český pivař zvyklý. Vařit tento speciál byl pro náš pivovar svým způsobem risk, ale kdo neriskuje, nic nezíská. Rok po otevření pivovaru jsme našim zákazníkům představili novinku - Kouřový ležák, a musíme uznat, že si našel své zákazníky.

Tento druh, který můžeme ve světě potkat pod názvem "Rauchbier" je na našem poměrně malém trhu vzácností. Zákazníkům tak nabízíme příležitost ochutnat opravdovou specialitu z malého pivovaru.

Zaměřme se na výrobu tohoto speciálu, jak vlastně pivovar docílí, že je pivo "nakuřované". Pivo neudíme, jak by se mohlo dle názvu zdát, ale využíváme speciální druh sladu. Tedy sladu, který je sušen nad kouřem z dubového dřeva, anebo rašeliny. Díky tomuto sladu dostává pivo ono "nakouřenou" chuť, kterou může každý zákazník vnímat jinak.

Tento speciál je pivo polotmavého zabarvení a je spodně kvašen. Při pití je možné cítit, mimo onoho nakuřovaného sladu, i karamelové až kávové tóny, které dodává další druh sladu, který je při vaření používán. Chuť je harmonická, specifická svojí řízností a hořkostí, která je typická pro naše piva.


K DOSTÁNÍ NA ČEPU:

Tento druh není momentálně zařazen do distribuce.


Prodej a distribuce:

Maloobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- možnost zakoupení v PET: 1,5 litru (pouze ve vybraných provozovnách, aktuálně nabízí: Restaurace a Penzion EŠKA - Jince; Pivní bar U Malýho Velkýho píva - Příbram; Restaurace U VILÉMA - Beroun; Pivní bar U VILÉMA - Plzeň)

Velkoobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- vlastníte restauraci, velkoobchod anebo obchod s pivem a máte zájem nabízet Jedenáctku ALE ve Vaší provozovně, kontaktujte nás, rádi s Vámi probereme možnosti

Napsali o pivu:

Vzhled (4,5 - úchvatné): Barva zlatá, čiré. Pěkná hustá stabilní pěna. Kroužkuje.
Vůně (3,5 - velmi dobré): Vůně výrazně uzená, lehce sladová až chlebová, lehce peprně chmelová.
Chuť (3,5 - velmi dobré): Nižší jemný říz, střední plnost. V chuti sladové, výrazně uzené, se střední hořkostí a bylinně až peprně chmelovými tóny. Doznívání bylinně a peprně chmelové a uzené.
Celkový dojem (7 - velmi dobré): Vydařený světlý nakuřovaný ležák. Dobře se pije.

Jaké piva vaříme?

Aktuální speciál

Jedenáctka ALE

Čtrnáctka IPA

Valdecká Černá paní - NOVINKA

Kontakt na nás

Rodinný pivovar Vilém

Eškova 33
262 23 Jince

+420 731 015 071
pivovar-vilem@email.cz

více informací

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!