Patnáctka

"Patnáctka - tak trochu kontrovézní pivo"

  • spodně kvašené
  • nepasterizované, nefiltrované
  • dva druhy chmelů
  • tři druhy sladů


Objm. alk.:

6,7%

Celková doba zrání:

50 dnů

KEG sudy:

30 litrů; 50 litrů

Ostatní sudy:

- - -

Balení lahve:

1,5 l - PET (dostupné pouze na našich provozovnách)

Patnáctka z Rodinného pivovaru VILÉM je tak trochu kontrovézní pivo a to díky své původní reklamě, která nebyla ze strany některých lidí pochopena. Pivovar se nadále nebude k oné záležitosti vyjadřovat, je řada jiných reklam, které jsou mnohdy horší, než byl "dvojsmysl" tohoto slova. Nesuďme věci dle obalu, ale dle jeho obsahu, takže se zaměřme na to hlavní - tedy na pivo.

Vilém Patnáctka je dle našeho posouzení druhou vlajkovou značko našeho pivovaru. Pivo, které je zatím nejsilnější druh, který byl v našem pivovaru vařen, je specifický svým ostrým řízem, přesto si zachovává lahodnou a plnou chuť.

 

K DOSTÁNÍ NA ČEPU:

Tento druh není momentálně zařazen do distribuce.


Prodej a distribuce:

Maloobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- možnost zakoupení v PET: 1,5 litru (pouze ve vybraných provozovnách, aktuálně nabízí: Restaurace a Penzion EŠKA - Jince; Pivní bar U Malýho Velkýho píva - Příbram; Restaurace U VILÉMA - Beroun; Pivní bar U VILÉMA - Plzeň)

Velkoobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- vlastníte restauraci, velkoobchod anebo obchod s pivem a máte zájem nabízet Jedenáctku ALE ve Vaší provozovně, kontaktujte nás, rádi s Vámi probereme možnosti

Napsali o pivu:

Vzhled (4,5 - úchvatné): Barva tmavší zlatá, téměř čiré. Krásná hustá stabilní pěna. Kroužkuje.
Vůně (3 - dobré):  Vůně sladová, bylinně a peprně chmelová, obilná.
Chuť (3,5 - velmi dobré): Střední velmi jemný říz, střední až vyšší plnost. V chuti sladové, se střední hořkostí a bylinně, lehce citrusově (citronová kůra) a velmi lehce peprně chmelovými tóny. Doznívání je bylinně a lehce citrusově chmelové, sladové a lehce chlebové.
Celkový dojem (7 - velmi dobré):  Velmi dobře pitelný světlý speciál. Vydařené pivo.

http://www.pivnici.cz/pivo/vilem-svetly-special-15/

"Od Viléma s Jinců jsme potkali světlý speciál. Tohle pivo se zřejmě vařilo už dříve, ale informace o tom, že by ho někdo někdy měl, jsme nenašli.  Slušně sladové středně hořké pivo, chmelově bylinné, lehce citrusové a peprné. Příjemné, vyvážené a překvapivě dobře pitelné. České světlé speciály nás většinou moc neberou, ale tohle byla povedená výjimka."

http://www.pivnici.cz/clanek/klinec-katz-ipa-chotovinska-ipa-budvar-b-cherry-jihlavsky-wakatu-a-mnoho-dalsich-novych-piv/

Jaké piva vaříme?

Aktuální speciál

Jedenáctka ALE

Čtrnáctka IPA

Valdecká Černá paní - NOVINKA

Kontakt na nás

Rodinný pivovar Vilém

Eškova 33
262 23 Jince

+420 731 015 071
pivovar-vilem@email.cz

více informací

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!