Šemík ALE

"Jedenáctka ALE - osobitý a tak trochu jiný ležák"

Semik-etiketa

  • ... kvašené
  • nepasterizované, nefiltrované
  • čtyři druhy chmelů
  • tři druhy sladů


Objm. alk.:

5%

Celková doba zrání:

21 dnů

KEG sudy:

30 litrů; 50 litrů

Ostatní sudy:

- - -

Balení lahve:

1,5 l - PET (dostupné pouze na našich provozovnách)

Šemík – bájný kůň, kterého všichni známe z českých historických pověstí. On a jeho pán, vladyka Horymír, pocházeli nedaleko od našeho pivovaru – z Neumětel.

Ač obě postavy, ať už udatného Horymíra anebo hrdinského zvířecího přítele Šemíka, nejsou spolehlivě historicky doložené, jeho legendy a příběhy jsou nesmrtelné.

Hrdina a věrný přítel, kůň Šemík, zachrání svého pána před smrtí. Dle pověstí bylo vyslyšeno poslední přání Horymíra, aby se mohl projet na svém koni. „Nuže, Šemíku, vzhůru!“, zavelel Horymír. Šemík se rozběhl po uzavřeném vyšehradském dvoře. „Pane, drž se!“, promluvil Šemík a skočil z hradeb Vyšehradu přes celou Vltavu až na skálu, kde stojí kostel, odkud seskočil na rovinu a uháněl k Neumětelům.

Hrdina a věrný přítel Šemík svého pána zachránil a sám za tuto skutečnost zaplatil životem. Jeho skutek dodnes připomíná hrob v Neumětelích, kde se věřívalo a věří, že věrný kůň rytíře Horymíra, zde zakopán leží.

Kde je pravda, se už nikdy nedozvíme, můžeme jen věřit krásnému příběhu, který dokazuje věrnost zvířat svým pánům.

Představujeme Vám nové označení pro naši jedenáctku, kterou tak vzdáváme poctu zvířecímu hrdinovi, který padl za dobrou věc. Jméno Šemíka a jeho příběh nyní bude dále šířen prostřednictvím našeho pivovaru a naší jedenáctky ALE.

 

ALE, v dnešní době se tato zkratka stává v České republice fenoménem (stejně, jako její "sestra" IPA, kterou Vám náš pivovar také nabízí). Každý pivovar představuje na svých reklamních plakátech slovo "ALE", co to ale znamená?

Není ale, jako "Ale". Tento termín najdeme v anglickém slově, který se vyslovuje "ejl" a označuje pivo, které bylo v původně vyráběno bez použití chmele. V pozdější době se význam slova posunul a dnes ho řadíme do skupiny tradičních anglických, amerických anebo belgických piv. Tato piva jsou specifická svým výrobním procesem.

ALE z Rodinného pivovaru VILÉM je vařen ze světlých sladů, spodně kvašen a chmelen za studena.


K DOSTÁNÍ NA ČEPU:

Volně k distribuci.

 


 

 

Prodej a distribuce:

Maloobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- možnost zakoupení v PET: 1,5 litru (pouze ve vybraných provozovnách, aktuálně nabízí: Restaurace a Penzion EŠKA - Jince; Pivní bar U Malýho Velkýho píva - Příbram; Restaurace U VILÉMA - Beroun; Pivní bar U VILÉMA - Plzeň)

Velkoobchod:

- k dostání v KEG: 30 a 50 litrů

- vlastníte restauraci, velkoobchod anebo obchod s pivem a máte zájem nabízet Jedenáctku ALE ve Vaší provozovně, kontaktujte nás, rádi s Vámi probereme možnosti


Napsali o pivu:

Vzhled (3 - dobré): Zlatá barva, velmi lehce zakalené, pěkná bílá pěna, celkem drží.
Vůně (3 - dobré): Vůně sladová, lehce citrusová, bylinná, citrónové trávy.
Chuť (3 - dobré): Chuť sladová, bylinná, lehce nasládlá. Střední až nižší říz, střední plnost těla. Hořkost je lehká až střední, doznívání středně dlouhé, sladové, bylinné, lehce citrusové a kořenité, trocha broskví.
Celkový dojem (6 - dobré pivo): Trošku osobitý ejl, zajímavý a hezky chmelený, slušně pitelný – takový ejlo-pils.

Jaké piva vaříme?

Aktuální speciál

Jedenáctka ALE

Čtrnáctka IPA

Valdecká Černá paní - NOVINKA

Kontakt na nás

Rodinný pivovar Vilém

Eškova 33
262 23 Jince

+420 731 015 071
pivovar-vilem@email.cz

více informací

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!